SLOW WEST

• V.Británia

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Šestnásťročný Jay pricestoval zo Škótska do amerického Colorada 19. storočia, aby pátral po žene, ktorú miluje. Európskemu zelenáčovi robí spoločnosť nájomný zabijak Silas, ktorý súhlasil, že ho za poplatok na ceste ochráni.

Divoký západ ale nie je miesto, kde by veci vychádzali presne podľa plánu, a tak Ja zažije behom svojho putovania celú radu zvratov v nekompromisnom duchu tohto vysoko autorského westernu.

John Maclean

Študoval maliarstvo na Royal College of Art. Má za sebou dva krátkometrážne filmy – Muž na motorke (2009), ktorý nakrútil celý na mobilný telefón, a Lúpež naslepo (2011). V oboch snímkach, tak ako v jeho celovečernom debute Slow West, si zahral Michael Fassbender. Za Lúpež naslepo si Maclean odniesol cenu BAFTA za najlepší krátkometrážny film, nominovaný bol potom s rovnakým titulom a Zlatého Huga na chicagskom filmovom festivale.

Veľká cena poroty na filmovom festivale v Sundance

IMDB

• Réžia: John Maclean