AMY

AMY SK ver

Asif Kapadia

• V.Británia

filmový klub Otáznik - levická SYNAGÓGA (ul. P.O.Hviezdoslava Levice)

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,-€ bez preukazu

Kým v skutočnosti bolo dievča, ktoré stojí za menom Amy Winehouse? Čo táto hudobná ikona skrývala pred okolitým svetom a prečo zomrela vo veku len 27 rokov? Celovečerný dokument necháva hovoriť najmä Amy samotnú prostredníctvom doposiaľ nezverejnených archívnych záberov, rozhovorov, ale predovšetkým prostredníctvom jej hudby a pôvodných textov, ktoré vždy reflektovali aktuálne udalosti jej života.

Vidíme Amy ako obyčajné dievča s obrovským talentom a túžbou spievať, ako zjavenie ohromujúce hudobných fajnšmekrov, ako popovú hviezdu obletovanú fanúšikmi aj ako obeť manipulovanú manažérmi a prenasledovanou bulvárnymi novinármi, unikajúcou závislostiam. Za známym mediálnym obrazom ale odhaľujeme hlavne Amy, ktorá skutočne túži len po dvoch veciach: naozajstnej láske a hudbe.

Asif Kapadia (1972)

Britský režisér, ktorý so svojím dokumentom Senna (2010), o pretekárovi F1 Ayrtonovi Sennovi, získal cenu BAFTA za Najlepší dokumentárny film a za Najlepší strih. Film tiež získal Cenu publika v kategórii dokument na cenách filmového festivalu Sundance a ďalších 14 cien z festivalov po celom svete.

• Réžia: Asif Kapadia
  • Strih: Chris King
  • Hudba: Antonio Pinto
  • Hrajú: Amy Winehouse a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> AMY