ZEM, KTORÁ HĽADÁ SVOJE NEBO

Erik Praus

Slovensko

Zem fk web
zem, ktorá hľadá svoje nebo

Erik Praus

MFFK Febiofest 2016

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Tento dokument prídu osobne uviesť tvorcovia filmu. Po skončení kinoprojekcie bude beseda s týmito filmármi v kinosále Junior.
Príbeh jednej horehronskej obce cez osudy jej obyvateľov je reflexiou sociálnej a ekonomickej reality súčasného Slovenska a zároveň hľadaním zmyslu bytia či vzťahu k svojej zemi, k svojim koreňom.

Udržiavanie tradícií ľudovej kultúry a folklóru nie je iba romantickým zahľadením sa do dedinskej society. Nástojčivá apelatívnosť sociálnej reality posúva prvky tradičného spôsobu života čoraz bližšie k témam celospoločenským. Prausov film ponúka esej o človeku, ktorý sa vždy znova púšťa do zápasu o vlastný zmysel bytia.

PÍŠU NA čSFD

• Réžia: Erik Praus
  • Scenár: Erik Praus
  • Kamera: Peter Kováč