DIEVČATÁ VO FILME

zeny small

Štefánia Lovasová, Kateřina Hroníková, Gabriela Gažová, Martina Buchelová, Soňa Nôtová, Fanny Ovesen

• Česko
  • Švédsko

Šesť krátkych filmov šiestich mladých režisérok. Osobne sa premietania zúčastní jedna z režisériek - rodáčka z Levíc Gabriela Gažová.

"???? ONLY PLASTICS AND DIAMONDS ARE FOREVER / dir. Štefánia Lovasová (SK) 24 min ????EXTRAKCE / dir. Kateřina Hroníková (CZ) 7 min ????“M” / dir. Gabriela Gažová (SK) 22 min ☄ MAGIC MOMENTS / dir. Martina Buchelová // SK // 2018 / 20 min. ???? (A)WAY / dir. Soňa Nôtová (SK) 16 min ???? SHE-PACK / dir. Fanny Ovesen (SWE) 18 min
Rôzne režisérske prístupy prinášajú rôzne príbehy ženských a dievčenských hrdiniek. Od sesterského dospievania s absentujúcimi rodičmi (Magic Moments, r. M. Buchelová), cez “mileniálne” odcudzenie dvoch mladých ľudí v prázdnom byte (Iba plasty a diamanty sú večné, r. Š. Lovasová), zdesené objavenie rodových stereotypov a menštruácie (“M”, r. Gabriela Gažová), skutočné zamilovanie sa na nečakanom mieste ((A)way, r. S. Nôtová) až po experimentálne vytrhnutie z rodiny pri bielení zubov (Extrakce, r. K. Hroníková).

program september2020 small

Členský preukaz FK? si možno zakúpiť v pokladni kina za 5,- €. Členské preukazy platia pre všetky filmové kluby na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku do konca kalendárneho roka 2020. Vstup na projekciu je možný aj bez členského preukazu.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> DIEVČATÁ VO FILME