ROCCA MENÍ SVET

Katja Benrath

• Nemecko

MFF-FEBIOFEST

Statočná, zábavná, jedinečná – taká je Rocca. Život neohrozenej a zábavnej jedenásťročnej Roccy je všetko, len nie obyčajný. Jej otec na ňu ako kozmonaut síce dozerá z výšin vesmíru, dole na Zemi však býva sama, len so svojou veveričkou.

Po prvý raz v živote chodí do normálnej školy, kde jej bezstarostný a nekonformný prístup k životu výrazne vytŕča. A keďže spravodlivosť je u nej vždy na prvom mieste, neváha sa postaviť proti triednej šikane. Aj preto sa skamaráti s bezdomovcom Casparom a chce mu pomôcť. A zároveň sa ešte snaží získať srdce svojej babičky. S novými priateľmi a odzbrojujúcim optimizmom nás Rocca presvedčí, že aj dieťa má moc zmeniť svet.

• Réžia : Katja Benrath
    Scenár : Hilly Martinek
    Kamera : Torsten Breuer
    Strih : Jan Ruschke
    Hudba : Annette Focks
    Hrajú : Luna Marie Maxeiner, Fahri Yardim, Barbara Sukowa, Mina Tander, Volker Bruch, Caspar Fischer Ortmann, Luise Richter, Leo Knizka, Michael Maertens, Cordula Stratmann, Detlev Buck, Claire Wegener, Annika Vieider, Nevio Wendt, Marta Laubinger, Lena Stolze, Hedi Kriegskotte

program jun 2020 small

Členský preukaz FK? si možno zakúpiť v pokladni kina za 5,- €. Členské preukazy platia pre všetky filmové kluby na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku do konca kalendárneho roka 2020. Vstup na projekciu je možný aj bez členského preukazu.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> ROCCA MENÍ SVET