CHVENIE

• Francúzsko
  • Luxembursko

PROJEKT 100

Pablo opúšťa svoje deti, ženu a rodinu, aby mohol žiť s mužom. Jeho príbuzný sú však presvedčení, že sa môže „uzdraviť“.

V rodine milovaného brata, syna a manžela Pabla zavládne zdesenie: Pablo sa totiž zamiloval do iného muža a spochybňuje tak všetky hodnoty, ktorými táto hlboko veriaca rodina žije. Navzdory odporu príbuzných sa Pablo nasťahuje k svojmu milencovi, ktorý je úzko spojený s mestskou subkultúrou a vedie úplne inú, oslobodenú existenciu. Pablo stratí svoj starý domov, ale v novom sa nikdy úplne neusadí – jeho prianie zjednotiť dva rozdielny svety, sa ukáže ako slepá ulička. Príbuzní sú navyše presvedčení, že Pablo sa môže „uzdraviť“ a s pomocou rigidnej komunity robia všetko, aby sa márnotratný syn napravil. A to za akúkoľvek cenu.

• Réžia a scenár: Jayro Bustamante │Kamera: Luis Armando Arteaga│ Strih: Cesar Diaz, Santiago Otheguy │ Hudba: Pascual Reyes │ Hrajú: Juan Pablo Olyslager, María Telón, Mauricio Armas, Diane Bathen a ďalší.

Tremors (2019) Drama | 107min | 1 May 2019 (France) 6.7
Summary: The coming out of an evangelical father shatters his family, his community and uncovers a profoundly repressive society.

Isa
Francisco
Pastor
Pastora