ŠŤASTNÝ LAZZARO

Stastny Lazzaro maly web

Alice Rohrwacher

• Taliansko

Prechod z uzavretej komunity zmení každého, okrem dobrosrdečného Lazzara.

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a úprimný, až sa niektorým ľuďom zdá hlúpy. Žije v odľahlej časti Talianska v izolovanej komunite roľníkov, ktorí už pred desiatkami rokov stratili kontakt so zvyškom sveta a bez nároku na mzdu, vzdelanie alebo slušné životné podmienky tvrdo pracujú pre svoju premúdrelú pani. Bez možnosti porovnanie však žijú svojím spôsobom šťastne. Keď skupinu zotročených dedinčanov zhodou náhod objaví polícia, roľníci zisťujú, v akom klamstve roky žili a s vidinou splnených snov sa vydávajú do mesta. Zatiaľ čo ostatní prežívajú tvrdý stret s novou realitou, Lazzaro zostáva aj uprostred moderného sveta až dojemne dobrý a prirodzený a pôsobí ako čriepok stratenej minulosti. Magický film Alice Rohrwacher skladá pôsobivú poctu klasickej kinematografii, z festivalu v Cannes si odviezol Cenu za najlepší scenár.

• Réžia a scenár: Alice Rohrwacher -Kamera: Heléne Louvart- Strih: Nelly Quettier- Hrajú: Adriano Tardiolo, Nicoletta Braschi, Sergi López, Alba Rohrwacher, Leonardo Nigro a ďalší

100 2019 maly

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> ŠŤASTNÝ LAZZARO