CHVILKY

Chvilky FK web

Beata Parkanová

• Česko

Mladá žena Anežka si musí nastaviť hranice a prejaviť sa, aby nestratila samú seba.

Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a kľudný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Neuvedomuje si ale, že tento pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť. Film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že šlovek dokáže svoje zranenia premeniť v silu.
Beata Parkanová (1985)
Narodila sa v Třebíči. Scenáristka, režisérka a autorka knižiek vyrastala vo Veľkom Meziříčí a v Jihlave. Vyštudovala Gymnázium Josefa Škvoreckého v Prahe. Potom v roku 2015 absolvovala pražskú FAMU katedru scenáristiky a dramaturgie. Skôr ako sa začala venovať filmu, vyšla jej literárna prvotina, knižka Moje vtipný peklo (2005), na ktorú nadviazali Ďalšie tituly vrátane knižiek pre deti. Svoju filmársku prax začala ako autorka stredometrážnych dokumentárnych či hraných filmov. Film Chvilky (2018) je jej autorským celovečerným debutom, ktorý vznikol v produkcii Viktora Tauša a bol uvedený v súťaži KVIFF 2018 v sekcii Na východ od Západu. S Viktorom Taušom ako režisérom a producentom pripravuje ďalší film Křik jako nádherná píseň, pri ktorom je autorkou scenára. Ako režisérka by na debut Chvilky rada nadviazala svojím druhým autorským filmom Slovo, ktorý pripravuje v produkcii Vojtecha Friča.

• Réžia, scenár: Beata Parkanová -Strih: Alois Fišárek- Kamera: Martin Douba- Zvuk: Klára Javoříková- Výtvarník: Adam Pitra- Hrajú: Jenovéfa Boková, Jaroslava Pokorná, Viktor Tauš, Alena Mihulová, Martin Finger, Lenka Vlasáková, Marek Geišberg a ďalší

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> CHVILKY