BYT

• USA

1960

PROJEKT 100

Bud šikovne prepožičiava svoj byt na romantické schôdzky jeho kolegov, až kým nezistí, že tam chodí aj jeho tajná láska...

C.C. „Bud“ Baxter pracuje vo veľkej poisťovni. Keď ho jeden z kolegov požiada, aby mu požičal svoj byt, nevie odmietnuť a to je veľká chyba. Nasledujú totiž ďalší z kolegov a už je mu hlúpe povedať nie. Ani sa nenazdá a situácia sa vymkne spod kontroly – kolegovia majú rozvrh a chodia do jeho bytu na pravidelné schôdzky s milenkami. Samozrejme, nie je to zadarmo a Bud vďaka tomu postupuje vo svojej kariére vyššie a vyššie. O zapožičanie tohto hniezdočka lásky má aj samotný riaditeľ poisťovne, avšak Bud zisťuje, že do bytu s ním ide žena, do ktorej je už dlho tajne zamilovaný. A práve to je moment, kedy sa rozhodne s jeho pôžičkami skoncovať nech ho to bude stáť čokoľvek.

• Réžia: Billy Wilder │Scenár: Billy Wilder, I.A.L Diamond │ Kamera: Jospeh LaShelle │ Hudba: Adolph Deutsch│ Hrajú:  Jack Lemmon, Shirley MacLaine, Fred MacMurray, Hole Holiday a ďalší.

marec april 2019 smaal

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> BYT