NICO 1988

• Taliansko
  • Belgicko

PROJEKT 100

Sex, drogy a rock ᾿n᾿ roll v melancholickej biografii ženskej hudobnej ikony.

Snímka sa zaoberá poslednými dvoma rokmi život Christy Päffgen – „Nico“, ktorá v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch výrazne ovplyvnila hudobnú produkciu a bola jedno z múz Andyho Warhola. Film hovorí o jej poslednom turné, boji s drogami a osobnými démonmi. Je príbehom znovuzrodenia umelkyne, matky a v neposlednom rade, ikony..
Susana Nicchiarelli (1975)
Rodáčka z Ríma vyštudovala filozofiu a následne získala doktorát na Scuola Normale Superiore di Pisa. Potom vyštudovala réžiu na prestižnej rímskej Centro Sperimentale di Cinematografia. Ako filmárka začala spolupracovať najskôr s Nannim Morettim a ako režisérka sa podieľala na epickom televiznom projekte Diari della Sacher uvedenom na MFF v Benátkách. Režírovala mnoho krátkych filmov, dokumentov a tiež dva animované filmy nakrútené technológiou stop-motion (Sputnik 5, Esca Viva). Jej prvý celovečerný hraný film, Cosmonauta, bol uvedený v Benátkách, kde získal cenu Controcampo. Nasledujúci film Objav za svitania bol uvedený na Rome Film Festival, teda na druhom prestížnom talianskom festivale .

• Réžia a scenár: Susanna Nicchiarelli │Kamera: Crystel Fournier │Hudba: Gatto Ciliega Contro il Grande Freddo │ │Hrajú: Trine Dyrholm, John Gordon Sinclair, Anamaria Marinca, Sandor Funtek a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> NICO 1988