TIESŇOVÉ VOLANIE

Gustav Möller

• Dánsko

PROJEKT 100

Napínavý, seversky chladný psychothriller, v ktorom bývalý policajt bojuje s časom, aby zachránil unesenú ženu.

Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať. Jeden z najsľubnejších tvorcov novej dánskej filmovej generácie, režisér Gustav Möller, v svojom prvom celovečernom filme ocenenom na filmovom festivale Sundance Cenou divákov za najlepší zahraničný film, experimentuje s ľudskou predstavivosťou, zmyslami, strachom a presvedčením, že najsilnejšie filmové momenty, sú tie, čo nevidíte.

• Réžia: Gustav Möller │Scenár: Gustav Möller, Emil Nygaard Albertsen │ Kamera: Jasper Sapanning │ Strih: Carla Luffe Heintzelmann│ Hrajú:  Jakob Cedergren a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> TIESŇOVÉ VOLANIE