MONŠTRUM

Martin Snopek

PROJEKT 100

Predfilm filmu POSLEDNÝ AUTOPORTRÉT

Film rozprávaný pomocou čiernobielych linorytov.

Monštrum je príbeh o manipulácii mocných s našimi životmi. Príčina a následok sa valia dole kopcom, naberajú na objeme, drvia všetko, čo sa im dostane do cesty. Ľudské životy sa končia len preto, že stoja v ceste pohrome. Valiaca sa guľa je za okamih tak obrovská, že ľuďom dokonale zakryje výhľad. Už nevidno, kto na vrchole kopca ťukol nohou do malej guličky.

Martin Snopek (1974)

V rokoch 1993-1999 študoval na FTF VŠMU odbor Animovaná tvorba. Film Posledný autobus, ktorého je spolurežisérom s Ivanou Laučíkovou, získal hlavnú cenu Grand Prix na festivale animovaných filmov v Stuttgarte. Tento film rovnako získal aj Grand Prix na prestížnom svetovom festivale krátkych filmov vo fínskom Tampere. Tri z jeho krátkych filmov boli distribuované v kinách na Slovensku ako predfilmy. Okrem réžie pracuje ako grafik a učiteľ.
Filmografia:
1995 Kroky, skoky, roky... spoločný film
1997 Drezúra
1998 Havran a líška
2001 Každodenná paša
2006 PIK a NIK
2011 Posledný autobus

• Výtvarník a réžia: Martin Snopek │Asistent réžie: Marcel Janovský │Scenár: Martin Snopek │Producent: Martin Snopek (TRIK FILM) │Technická supervízia: Marcel Janovský │Animácia: Peter Kajan, Martin Machalík, Roman Kovár │Strih: Róbert Karovič │Hudba: Peter Tarkay │Zvuk: Robert Barčák │Produkcia: Erika  Paulinská │Hlasy: Vít Bednárik, Marcel Janovský

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> MONŠTRUM