BISTRO RAMEN

Eric Khoo

• Singapur
  • Japonsko

Príbeh o zvláštnej moci jedla zbližovať ľudí a napravovať staré krivdy.

Mladý šéfkuchár Masato je odborník na tradičné japonské jedlo - ramen, ktorý sa v jeho rodine varí už po generácie. Keď mu život pripraví nečekanú skúšku, vydá sa Masato na ďalekú cestu do Singapuru. V meste plnom chutí a vôní spozná viac než jen lahodné recepty a rodinné tajomstvá. Ukáže sa, že jedlo má zvláštnu moc zbližovať ľudí a napravovať staré krivdy. A že láska prechádza ramenom.
Eric Khoo (1965)
Je držiteľom singapurského ocenenia Cultural Medallion a sú mu pripisované zásluhy za oživenie singapurského filmového priemyslu a za to, že v roku 1995 vrátil Singapur späť na medzinárodnú filmovú mapu. Bol prvým Singapurčanom, ktorého filmy sa premietali na významných festivaloch -v Berlíne, Benátkach a Cannes. Francúzske ministerstvo kultúry mu udelilo Rád umenia a literatúry najvyššieho stupňa (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Letters) a jeho film My Magic bol v roku 2008 v Cannes nominovaný na Zlatú palmu.  V roku 2011 išiel do kín jeho prvý celovečerný animovaný film Tatsumi. V roku 2012 bol vyzvaný, aby sa stal predsedom poroty Medzinárodného filmového festivalu v Rotterdame a na udeľovaní ázijských filmových cien v Hongkongu.
V roku 2015 spolurežíroval poviedkový film 7 Letters a tiež svoj šiesty celovečerný film In the Room, ktorý mal premiéru na festivale v Toronte. Snímkou Wanton Mee, ktorá bola v roku 2016 premietaná v kulinárskej sekcii berlínskeho filmového festivalu, vzdal poctu singapurským pouličným predavačom tradičného pokrmu wanton mee. V tom istom roku produkoval druhý celovečerný film Booa Junfenga Katov učeň, ktorý mal premiéru v sekcii Un Certain Regard v Cannes. V roku 2017 bol v Cannes členom poroty udeľujúcej Zlaté palmy za krátke filmy.

• Réžia: Eric Khoo -Scenár: Tan Fong Cheng, Kim Hoh Wong - Kamera: Brian Gothong Tan - Hudba: Kevin Matthews- Hrajú:  Takumi Saito, Seiko Matsuda, Tsuyoushi Ihara, Tetsuya Bessho a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> BISTRO RAMEN