VNÚTORNÉ SLNKO

vnutorne slnko web FK

Claire Denis

• Francúzsko

Parížska umelkyňa a rozvedená matka sa rozhodne konečne nájsť pravú lásku.

Isabelle je rozvedená umelkyňa, ktorá hľadá pravú lásku. Nádeje však často vkladá do mužov, ktorí sú pravým opakom ideálu takého muža. Film nie je plynulým príbehom, divák sleduje vybrané pasáže z Isabellinho života, aby si vyskladal jej osobnosť a na konci pochopil jej kľúč, podľa ktorého si hľadá „toho pravého“.
Claire Denis (1948)
Detstvo strávila v koloniálnej Afrike. Vo Francúzsku začala študovať ekonómiu, potom ale prešla na filmovú školu IDHEC. Pracovala ako asistentka réžie u J. Rivetta, W. Wendersa či J. Jarmuscha. Debutovala v roku 1988 filmom Chocolat (Čokoláda), ktorý bol uvedený v súťaži MFF v Cannes. V Karlovych Varoch boli predstavené jej snímky Nemôžem spať (1994), Nénette a Boni (1996 – Zlatý leopard na MFF v Locarne), 35 panákov rumu (2008) a Sama v Afrike (2009). Na Berlinale sa premietal film Beau travail (Dobrá práca, 1999). Známy je aj erotický horor Milujem ťa k zožraniu (2001) a poviedkový projekt Ďalších desať minút II (2002), pre ktorý vytvorila segment Vers Nancy. Posledné dva celovečerné hrané filmy Les salauds (2013) a Vnútorné slnko (2017) mali premiéru v Cannes.

• Réžia: Claire Denis │Scenár: Claire Denis, Christne Angot │ Kamera: Agnés Godard │ Strih: Guy Lecorne│ Hrajú: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Sandrine Dumas, Gérard Depardieu a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> VNÚTORNÉ SLNKO