SLOBODA

Sloboda plagat web fk

Jan Speckenbach

• Nemecko

Odišla z Berlína, aby začala nový život v Bratislave.

Nora (40) odchádza od svojho muža a dvoch detí bez jediného slova. Je vedená nevysvetliteľnou silou. Chce byť slobodná. Najskôr odchádza do Viedne, kde stretáva mladšieho muža, ale má pocit, že kultúrne príbuzné prostredie jej neposkytlo dostatočnú slobodu, preto odchádza do Bratislavy. Spoznáva sa s mladou striptérkou Etelou a jej manželom Tamásom, začína nový život.
Ide o druhý film režiséra Jana Speckenbacha, ktorého predchádzajúci celovečerný film Nezvestní bol uvedený vrámci Berlinale 2012 a bol nominovaný na Európsky objav vrámci European Film Award 2012. Projekt je koprodukciou medzi spoločnosťami BFILM, OneTwo Films (DE), ZAK Film Productions (DE) a ZDF (DE). Realizáciu filmu podporil Medienboard Berlin-Brandenburg, FFA, Kuratorium mladého nemeckého filmu a Audiovizuálny fond.
Jan Speckenbach (1970)
Jan Speckenbach vyštudoval réžiu na Nemeckej filmovej a televíznej akadémii v Berlíne – dffb. Jeho krátky film Včera v raji bol uvedený v Cannes 2008 v študentskej sekcii. Ďalší film Škovránkovia bol tiež uvedený v Cannes a následne získal nomináciu na Oscara za najlepší študentský film. Jeho absolventský celovečerný film Nezvestní bol uvedený na Berlinale 2012, bol nominovaný na Európsky objav na Európskych filmových cenách 2012 á na Nemecké filmové ceny Lola. Jeho druhý celovečerný film bol premiérovaný na Medzinárdom filmovom festivale v Locarne.
Filmografia:
Sloboda (Die Freiheit) (2017)
Nezvestní (Die Vermissten) (2012)
Škovránkovia (Spatzen) (2009) – krátky film
Včera v raji (Gestern in Eden) (2008) – krátky film

• Réžia a scenár: Jan Speckenbach │ Kamera: Tilo Hauke │ Architekt: Juliane Friedrich │Strih: Jan Speckenbach │ Zvuk: Marian Alexander Mentrup │Producenti: Sol Bondy, Jamila Wenske │Koproducenti: Peter Badač, Jelena Goldbach │Hrajú: Johanna Wokalek, Hans-Jochen Wagner, Inga Birkenfeld, Andrea Sabová, Ondrej Kovaľ, Rubina Labusch, Georg Arms a ďalší

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> SLOBODA