FOTOGRAF

• Česká republika

Vstup voľný!

V príbehu voľne inšpirovanom osudom svetoznámeho českého fotografa Jana Saudka
(Karel Roden) sa vrátime k niektorým zásadným križovatkám života umelca obdareného
výnimočným talentom, živelnosťou a vášňou. Premietané pri príležitosti Dni fotografie v
Leviciach 2018.

Stredom Janovho života boli vždy ženy. Či tie, ktoré pózovali pred objektívom jeho fotoaparátu, často až pitoreskné postavy, či tie, ktoré ho obklopovali v súkromí. Dcéry, manželky, milenky, priateľky, pri ktorých išlo iba o sex, intelektuálne obdivovateľky. Jedny nezištné milujúce a oddané, iné podvádzané a zhrdené, ďalšie vychutnávajúce s rozkošou jeho búrlivý život. Ale i také, ktoré so slávnym umelcom túžili spojiť svoju budúcnosť, posadnuté túžbou skrotiť jeho slobodomyseľnosť, deliť sa s ním o jeho majetok, talent i gény. Exempláre všetkých týchto ženských typov sú pikantným korením mimoriadneho filmu, ktorý je príjemne horkou komédiou s erotickými prvkami.
„Príbeh je okorenený humorom, pretože náš hrdina je zmyslom pre humor nadmieru obdarený. Film poodkrýva tajomstvo Janovej tvorby, ponára sa do bizarného a sugestívneho sveta žien, ktoré ho obklopujú,“ hovorí režisérka Irena Pavlásková o filme, na ktorého scenári sa podieľala s Janom Saudkom.
Hlavnú úlohu stvárnil Karel Roden, ktorého si môžeme užívať v úplne novej polohe, v akej ho diváci ešte nevideli. Je vášnivý, zábavný, vtipný, roztomilý i provokatívny. Novým filmovým objavom bude predstaviteľka hlavnej ženskej úlohy, veľmi zaujímavá Máša Málková.

• Réžia: Irena Pavlásková
    Scenár: Irena Pavlásková, Jan Saudek
    Kamera: David Ployhar
    Hudba: Jiří Chlumecký
    Hrajú: Karel Roden, Marie Málková, Vilma Cibulková, Václav Neužil a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> FOTOGRAF