PREZIDENT BLANÍK

95 mon.

• Česko

MFFK febiofest 2018

Celovečerný film Prezident Blaník rozpráva príbeh lobistov Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky.

Hlavný hrdina Tóno Blaník ohlásil prezidentskú kandidatúru, v kampani sľúbil napríklad maslo a lítium do každej rodiny alebo korupciu dostupnú pre všetkých a zohnal aj sto tisíc podpisov. Kandidatúru na Hrad však nakoniec nepodal, keď sa jeho asistentovi Žížalovi nepodarilo doručiť načas podpisové hárky na ministerstvo vnútra. Napriek tomu Tonda Blaník pokračuje v snahe zachrániť českú krajinu a ukázať jej obyvateľom, ako sa mať lepšie. Celovečerný film nadväzuje na úspešný seriál Kancelária Blaník.

• Réžia: Marek Najbrt
  • Scenár: Tomáš Hodan, Robert Geisler, Jan Bartes, Marek Najbrt
  • Kamera: Jan Baset Střítežský, Martin Štěpánek, Havel Parkán
  • Strih:
  • Hudba: Midi Lidi
  • Hrajú: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, Jakub Železný, Jan Potměšil, Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, Vladimír Škultéty, Tomáš Klus, Olga Sommerová, Helena Třeštíková, Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Andrej Babiš, Anna Čtvrtníčková, Aleš Háma, Mirek Topolánek, Jan Hřebejk, Tomáš Hodan, Robert Geisler, Ivan Bartoš...

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> PREZIDENT BLANÍK