CHLAPI NEPLAČÚ

• Slovinsko
  • Nemecko
  • Chorvátsko

Ani dvadsať rokov nestačí na to, aby ste zabudli na vojnu.

V opustenom horskom hoteli, ktorý dnes už len naznačuje dobu svojej zašlej slávy a luxusu, prebieha psychologický experiment. Na jednom mieste sa stretne osem dobrovoľníkov z radov vojnových veteránov, zastupujúcich rôzne národnosti a etniká bývalej Juhoslávie, aby tu podstúpili spoločnú terapiu. V atmosfére obrovského prázdneho hotela vyplávajú na povrch tie najhlbšie rany minulosti, zasadené rodinou či vojnovou skúsenosťou. Slovinský terapeut, ktorý má skupinu na starosti, iba ťažko zvláda nebezpečne výbušnú zmes, ktorú môže okamžite zapáliť každé slovo vykríknuté bez rozmýšľania alebo krivý pohľad. Kandidát Bosny a Hercegoviny na Oscara ako najlepší cudzojazyčný film sa stal jedným z najvýraznejších filmov súťaže 52. ročníka MFF Karlovy Vary a z festivalu si odniesol Zvláštnu cenu poroty.

• Réžia: Alen Drljević
  • Scenár: Alen Drljević
  • Kamera: Erol Zubčević
  • Strih: Vladimir Gojun
  • Hrajú: Boris Isaković, Leon Lučev, Emir Hadžihafizbegović, Sebastian Cavazza, Ermin Bravo, Boris Ler a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> CHLAPI NEPLAČÚ