RADIO DREAMS

91 min

• USA

1965

Poetická komédia o jednej malej rádiovej stanici, rockovom sne a Mettalice.

Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams – prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň.
Babak Jalali (1978)
Scenárista a režisér Babak Jalali sa narodil v severnom Iráne a od roku 1986 žije prevažne v Londýne. Vyštudoval Balkánske a východoeurópske štúdia a politológiu na University of London a filmovú réžiu na London Film School. Jeho krátky film Heydar, An Afghan in Teherean mu okrem iných úspechov vyniesol miesto na festivale v Cannes Cinéfondation, kde Babak Jalali rozpracoval svoj celovečerný debut Frontier Blues (2009). Jalali je v posledných rokoch aktívny tiež ako producent – podieľal sa na filme Biely tieň (2013, MFF Benátky) a produkoval aj úspešnú taliansku komédiu Short Skin. V súčasnosti dokončuje svoj nový film Land (Krajina).
Zlatý tiger na MFF v Rotterdame 2016

• Réžia: Babak Jalali
  • Scenár: Babak Jalali
  • Kamera: Noaz Deshe
  • Strih: Nico Leunen
  • Hudba: Mahmood Schricker
  • Hrajú: Mohsen Namjoo
    Lars Ulrich
    Sulyman Qardash
    Siddique Ahmed
    Raby Adib
    Mohamamad Talani
    Boshra Dastournezhada ďalší.

Radio Dreams (2016) Comedy, Drama | 93min | 19 May 2017 (USA) 6.1
Summary: A brilliant and misunderstood Iranian writer struggles to pursue his ambitious goal of bringing together Metallica and Kabul Dreams, Afghanistan's first rock band.

James
Hamid
Reza
Wrestling Coach