RADIO DREAMS

91 min

• USA

1965

Poetická komédia o jednej malej rádiovej stanici, rockovom sne a Mettalice.

Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams – prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň.
Babak Jalali (1978)
Scenárista a režisér Babak Jalali sa narodil v severnom Iráne a od roku 1986 žije prevažne v Londýne. Vyštudoval Balkánske a východoeurópske štúdia a politológiu na University of London a filmovú réžiu na London Film School. Jeho krátky film Heydar, An Afghan in Teherean mu okrem iných úspechov vyniesol miesto na festivale v Cannes Cinéfondation, kde Babak Jalali rozpracoval svoj celovečerný debut Frontier Blues (2009). Jalali je v posledných rokoch aktívny tiež ako producent - podieľal sa na filme Biely tieň (2013, MFF Benátky) a produkoval aj úspešnú taliansku komédiu Short Skin. V súčasnosti dokončuje svoj nový film Land (Krajina).
Zlatý tiger na MFF v Rotterdame 2016

• Réžia: Babak Jalali