KRÁĽ BELGIČANOV

• Belgicko
  • Bulharsko
  • Holandsko

Satirická komediálna roadmovie o panovníkovi, ktorý sa v snahe zachrániť svoju krajinu pred rozpadom vydáva na nečakane dobrodružnú cestu naprieč Balkánom.

Král Belgičanov je práve na štátnej návšteve v Istanbule, keď sa dozvie, že sa jeho krajina rozpadla. Musí sa okamžite vrátiť domov, aby zachránil svoje kráľovstvo. Slnečná búrka ale spôsobí, že vzdušný priestor je kompletne uzavrený a komunikácia nefunguje. Žiadne lietadlá. Žiadne telefóny. S pomocou britského filmára a tanečníc z bulharského folklórneho súboru sa kráľovi a jeho sprievodu podarí utiecť cez hranice. Inkognito. Tak začína odysea naprieč Balkánom, počas ktorej kráľ objaví skutočný svet - a svoje pravé ja.

• Réžia: Peter Brosens, Jessica Woodworth
  • Scenár: Peter Brosens, Jessica Woodworth
  • Kamera: Ton Peters
  • Strih: David Verdurme
  • Hrajú: Peter Van den Begin
    Lucie Debay
    Bruno Georis
    Pieter Van Der Houten
    Titus De Voogdt
    Valentin Ganev
    Nathalie Laroche  a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> KRÁĽ BELGIČANOV