PROTI SVOJEJ KRVI

• Veľká Británia

MFFK - Febiofest

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 4,-€ bez preukazu

Film mapuje tri generácie rodiny Cutlerovcov, ktorí žijú ako vyhnanci vo svojej súkromnej anarchii v najbohatšej vidieckej oblasti Veľkej Británie. Chad Cutler je právoplatným dedičom po svojom otcovi-kriminálnikovi Colbym, ktorý ho pri výchove viedol k loveniu, krádežiam a sužovaniu polície.

Keď však dospieva Chadov syn Tyson, Chad sa ocitá v boji s vlastným otcom o budúcnosť svojej mladej rodiny. Keď sa Colby dozvie, že Chad sníva o inom živote, rozhodne sa ho aj s vnukom zapliesť do starodávneho rádu, ktorého členmi sú Cutlerovci už po generácie. Vymyslí pôsobivý kriminálny trik, ktorý zahŕňa lúpež, šialenú automobilovú naháňačku a hon na zločinca... Vďaka neuveriteľným hereckým výkonom a úžasnej hudbe The Chemical Brothers je film Proti svojej krvi vzrušujúcim kriminálnym trilerom a zároveň hlboko dojímavým príbehom o láske a rodine.

• Réžia: Adam Smith
  • Scenár: Alastair Siddons
  • Kamera: Eduard Grau
  • Hudba: The Chemical Brothers