CEZ KOSTI MŔTVYCH

MFFK - Febiofest

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 4,-€ bez preukazu

Hlavnou hrdinkou príbehu je postaršia žena  - Janina Duszejko, milovníčka a ochrankyňa zvierat. V jej okolí dôjde v krátkom čase k sérii vrážd, spáchaných za záhadných okolností. Duszejko je presvedčená o tom, že vie kto (alebo čo) má zločiny na svedomí, avšak nikto jej neverí.

Táto jednoduchá kriminálna zápletka je len základom pre netradičnú hru, ktorú sa rozhodla Agnieszka Holland, spolu s autorkou predlohy a spoluscenáristkou Olgou Tokarczuk, rozohrať s divákom.
Agnieszka Holland (1948)
Je režisérka a scenáristka, absolventka FAMU v Prahe. Svoju kariéru začala ako asistentka réžie známych osobností poľskej kinematografie ako Krzystofa Zanussiho a Andrzeja Wajdu. Počas jej viac než 40 ročnej kariéry sa podieľala na vyše 30 filmových projektoch, vrátane televíznych. Jej filmy vznikali koprodukčne s krajinami ako Poľsko, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia či USA. Mnoho z jej snímok bolo nominovaných alebo získalo významné ocenenia ako Zlatý glóbus, Emmy Award, Zlatý lev na festivale v Benátkach či Bafta Award. Už trikrát bola nominovaná na Oscara za filmy Bittere Ernte (1985); Európa, Európa (1992) a V temnote (2012). Jej miniséria Horiaci ker (2013) si v roku 2013 odniesla 11 cien Českej filmovej a televíznej akadémie - Českého leva. V súčasnosti je na čele rady Európskej filmovej akadémie (EFA).

• Réžia: Agnieszka Holland
  • Scenár: Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk