RODINNÉ ŠŤASTIE

• Maďarsko

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 4,-€ bez preukazu

Keď vás okolnosti donútia ubytovať príbuzných u seba doma nie je to práve med lízať. Stačí chvíľka a jeden je podráždený, druhý ukrivdený a tretí vám závidí auto. S pribúdajúcim počtom dní strávených v jednom byte graduje táto výbušná situácia do sledu vtipných, dramatických aj absurdne banálnych historiek až sa nakoniec ukáže, že toho, kto vám najviac liezol na nervy, máte vlastne veľmi radi.

Živo a autenticky vykreslené rodinné stretnutie maďarský režisér Szabolcs Hajdu, ktorý si v snímke zahral aj so svojou ženou a deťmi a z 51. ročníka MFF Karlovy Vary si právom odniesol ako cenu za najlepší herecký výkon, tak aj hlavnú cenu festivalu za najlepší film.
Szabolcs Hajdu (1972)
Maďarský režisér Szabolcs Hajdu patrí s Györgyom Pálfim, Benedekom Fliegaufom a Kornélom Mundruczóom k najvýraznejším mladým tvorcom svojej krajiny. Hajdu sa narodil v v Debrecíne. V roku 2000 absolvoval v Budapešti na filmovej a divadelnej univerzite. Od roku 2003 viedol mnohé workshopy a masterclassy  na univerzitách a filmových fórach v Maďarsku, Portugalsku, Nemecku či v Mexiku. V roku 2000 debutoval dlhometrážnou snímkou Macerás ügyek / Sticky Matters / Mizerné věci (LFŠ), ktorý mu priniesol ocenenie pre najlepšieho mladého maďarského tvorcu na Maďarskom filmovom týždni 2000. Jeho ďalšie filmy Tamara (2004), Off Hollywood (2007) a najmä Biele dlane (2007) – fascinujúci príbeh gymnastického drilu s dokonale zostrihanými a rytmizovanými sekvenciami nadchli divákov na celom svete a získali mu ocenenia na prestížnych zahraničných festivaloch. Ďalší filmový počin Szabolcsa Hajdu Bibliothéque Pascal (2010), ktorý priniesla do slovenských kín ASFK, mal svetovú premiéru na Berlinale, získal cenu za najlepší maďarský film roku, a ceny z festivalov po celom svete. Biele dlane aj Bibliothéque Pascal boli maďarskými národnými nominantmi na Oscarov. Jeho ostatný film Mirage bol ucedený na MFF v Toronte a otvárala aj MFF Febiofest 2015 s účasťou tvorcov vrátane predstaviteľa hlavnej úlohy Issacha de Bankolé.
MFF Karlovy Vary 2016 - Najlepší mužský herecký výkon, Najlepší film

• Réžia: Szabolcs Hajdu
  • Scenár: Szabolcs Hajdu
  • Kamera: Csaba Bántó, Flóra Chilton, Dávid Gajdics, Betti Hejüsz, Márton Kisteleki, Ákos K. Kovács, Péter Miskolczi, Péter Pásztor, Tamás Simon, Márk Szalai, Gábor Szilágyi, Gergely Tímár, Levente Tóth
  • Strih: Szilvia Papp
  • Hrajú: Szabolcs Hajdu
    Orsolya Török-Illyés
    Erika Tankó Domokos Szabó a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> RODINNÉ ŠŤASTIE