REALITA

• USA

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 4,-€ bez preukazu

Nesmelému filmárovi Jasonovi sa môže splniť sen. Bohatý producent Bob Marshall súhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jednou podmienkou – Jasonovi dá 48 hodín na to, aby objavil najlepší výkrik v histórii filmu.

Jeho hľadanie sa však postupne mení na nočnú moru. Vo filme nechýba absurdný humor či snové pasáže a hudba Philipa Glassa.
Quentin Dupieux (1974)
Mr. Oizo, vlastným menom Quentin Dupieux je skladateľ elektronickej hudby, techno DJ a filmár. Jeho singel Flat Beat (1999) sa stal celosvetovým hitom; vydal albumy Analog Worms Attack (1999) a Moustache (2005). Spolupracuje s labelom Ed Banger Records, kde vydal album Lambs Anger (2005). Prvý celovečerný film Steak nakrútil v roku 2006. Jeho absurdný triler Rubber (2009) nakrútil za dva týždne v angličtine a film sa stal medzinárodnou udalosťou Týždňa kritiky v Cannes,  bol uvedený na platforme VOD. Ďalší film Wrong mal premiéru na MFF Sundance v roku 2012. Sekvencia z filmu Wrong Cops (Fízli!) bola uvedená na MFF Cannes v ten istý rok a film mal premiéru na MFF Sundance 2013.

• Réžia: Quentin Dupieux
  • Scenár: Quentin Dupieux