COOLTÚRA

Miro Remo

o 18:50 hod. krátky film o Leviciach
VSTUP VOĽNÝ!

Film osobne uvedie a po filme bude diskutovať režisér Miro Remo.

Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej kultúry. Kultúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom ’89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-kultúrnemu uvoľneniu, naša kultúra stále hľadá svoju identitu.

V tomto kultúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných kultúrnych podujatí. Objavili sa nové kultúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona slovenská cooltúra?

Miro Remo (1983)

Pochádza z industriálnej obce Ladce, kde navštevoval základnú školu. Absolvoval gymnázium v Považskej Bystrici. Hneď ako ho prijali na réžiu dokumentárneho filmu na VŠMU, zanechal štúdium mechatroniky. Film študoval v ateliéri Vlada Balca na VŠMU, kde aj momentálne ďalej pôsobí. Je držiteľom mnohých ocenení z medzinárodných filmových festivalov. Jeho doposiaľ najúspešnejším filmom je portrét jeho strýka a jeho matky, Removej babky, s názvom Arsy-Versy, ktorý získal výraznú medzinárodnú pozornosť  a odniesol si vyše štyridsať ocenení a tiež jeho ostatný film Comeback o recidivistoch z Ilavskej väznice, ktorý bol slávnostne uvedený na 49. ročníku MFF Karlove Vary. Zaujal aj spoločensky kritickým filmom Cooltúra o stave a funkcii masovej popkultúry.

PÍŠU NA ČSFD

• Réžia: Miro Remo
  • Scenár: Miro Remo, Marek Kučera
  • Kamera: Miro Remo, Ivo Miko, Jaro Vaľko