JAMES WHITE

• USA

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 4,-€ bez preukazu

Newyorčan James White je ľahkomyseľný dvadsiatnik so sebadeštruktívnymi sklonmi. Povaľač, ktorý napriek svojej inteligencii nie je schopný si udržať prácu. Prežíva na gauči svojej matky Gail, ktorá jeho životný štýl neschvaľuje a naviac bojuje s rakovinou. James rieši situáciu útekom k sexu a drogám až do tej chvíle, kým nezačne byť Gailin stav naozaj vážny a on sa musí postaviť tvárou v tvár realite, ktorú už nemôže len ignorovať.

Josh Mond (1983)
Je spoluzakladateľom spoločnosti Borderline Films a má na konte štyri producentské snímky: Simon Killer (r. Antonio Campos), Martha Marcy May Marlene (r. Sean Durkin), Afterchool (r. Antonio Campos) a Two Gates of Sleep (r. Alastair Banks Griffin). V roku 2011 bol časopisom Variety prehlásený za jedného z desiatich najsledovanejších producentov. Produkoval a režíroval niekoľko hudobných klipov a reklamných spotov. Medzi obzvlášť úspešné počiny patrí jeho videoklip skladby „Kids in Love“ skupiny Mayday Parade, ktorý sa v roku 2011 objavil na filmovom festivale SXSW a televíznej stanici MTV bol označený za jeden z najlepších klipov roka. Vyštudoval Tisch School of the Arts v New Yorku a v roku 2006 získal čestné uznanie za prínos v oblasti hudobných klipov na festivale 1st Run. V roku 2010 získal grant Sundance producers᾿ Lab.

• Réžia: Josh Mond
  • Scenár: Josh Mond
  • Strih: Matthew Hannam
  • Hudba: Scott “Kid Cudi”