ČERVENÝ PAVÚK

• Česko

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Precízne vystavaný psychologický triler sa vnára do spletitého príbehu fascinácie zlom, ktoré sa skrýva na miestach, kde by sme ho nečakali.

Karol, obyčajný mladý muž, narazí na staršieho muža a začne sa domnievať, že je obávaným sériovým vrahom – Červeným pavúkom, ktorý už dlhšie desí obyvateľov Krakova. Začína byť mužom posadnutý a začne ho sledovať. Medzitým spoznáva Danku, o niečo staršiu fotografku, ktorá pracuje pre miestne noviny. Karol je priťahovaný láskou a fascinovaný smrťou a čoskoro bude musieť urobiť najdôležitejšie rozhodnutie svojho života.
Marcin Koszałka (1970)
Absolvoval filmovú školu Sliezskej univerzity v Katoviciach, kde aj teraz pôsobí ako pedagóg. Je kameraman a režisér a často spolupracuje s americkou televíznou stanicou HBI. Je členom Európskej filmovej akadémia a Asociácie poľských filmových tvorcov. Ako tvorca dokumentárnych filmov a kameraman pozbieral už mnoho svetových ocenení na významných filmových festivaloch. Červený pavúk je jeho dlhometrážnym hraným debutom.

NÁJDETE NA IMDB

• Réžia: Marcin Koszałka
  • Scenár: Marcin Koszałka, Łukasz M. Maciejewski
  • Kamera: Marcin Koszałka
  • Strih: Krysztof Komander, Marcin Koszałka
  • Hudba: Petr Ostrouchov
  • Hrajú: Filip Pławiak
    Adam Woronowicz
    Małgorzata Foremniak
    Karolina Kominek – Skuratowicz a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> ČERVENÝ PAVÚK