KOMORNÁ-výnimočne vo štvrtok o 19:30 hod.

Komorna web fk

Park Chan-wook

• Južná Kórea

o 19:20 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
projekt 100
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Film je kórejskou interpretáciou románu Zlodejka od spisovateľky Sarah Waters. Je príbehom mladej ženy, ktorá sa stáva slúžkou tajomnej bohatej japonskej dedičky.

Jej úloha však nespočíva v tom, aby jej slúžila. Je len súčasťou plánu ako sa dostať k jej majetku. Film je silnou drámou s nečakaným zvratom v druhej polovici.

Park Chan-wook (1963)

Vyštudoval filozofiu na univerzite v Sogangu, ale už počas štúdií založil filmový klub a začal publikovať články o súčasnom filme. Od filmovej kritiky k režírovaniu sa rozhodol posunúť po tom, ako videl film Vertigo. Medzinárodné uznanie mu priniesol už jeho tretí film Pohraničné pásmo (2000), ktorý sa v čase premiéry stal komerčne najúspešnejším kórejským filmom. Nasledovala trilógia s témou pomsty, ktorú tvoria filmy Moja je pomsta (2002), Oldboy (2004; Veľká cena poroty v Cannes) a Pani Pomsta (2005). Cenu poroty si z Cannes odniesol i za film Smäd (2009). So svojím bratom Park Chan-kyongom režíroval polhodinový fantasy horor Nočný rybolov (2011), za ktorý získali Zlatého medveďa za krátkometrážny film na Berlinale. Po mysterióznom trileri Tajomstvo rodiny Stokerovcov (2013) nakrútil historickú drámu Komorná (2016), ktorá mala premiéru v hlavnej súťaži na tohtoročnom festivale v Cannes.

• Réžia: Park Chan-wook
  • Scenár: Park Chan-wook, Jung Seo-kyung
  • Kamera: Chung Chung-hoon
  • Strih: Kim Sang-bum, Kim Jae-bum
  • Hudba: Cho Young-wuk
  • Hrajú: Kim Min-hee
    Kim Tae-ri
    Ha Jung-woo
    Cho Jing-woong a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> KOMORNÁ-výnimočne vo štvrtok o 19:30 hod.