TOTO JE NÁŠ SVET

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK
projekt 100
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného...

Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.
Matt Ross (1970)
Americký herec, scenárista a režisér. Doteraz bol známy najmä ako herec, či už zo seriálov ako Veľká láska, Silicon Valley, American Horror Story, alebo z filmov Dvanásť opíc (1995), Tvár toho druhého (1997), Americké psycho (2000), Letec (2004), Dobrú noc a veľa šťastia (2005). Ako scenárista a režisér sa podpísal pod niekoľko krátkometrážnych filmov, napríklad Jazyk lásky (1997), ktorý mal premiéru na festivale Sundance. Tam boli po prvý raz uvedené i jeho dva celovečerné filmy: romantická dráma 28 hotelových izieb (2012) a Toto je náš svet (2016). Ten druhý mal európsku premiéru na festivale v Cannes v sekcii Istý pohľad (Un Certain Regard), kde získal cenu za réžiu, a z festivalu v Karlových Varoch si odniesol Cenu divákov aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu na čele s Viggom Mortensenom. Vďaka tomuto filmu zaradil filmový časopis Variety Rossa medzi 10 nádejných režisérov (10 Directors to Watch) roku 2016.
MFF Cannes – Cena za réžiu v sekcii Istý pohľad (Un Certain Regard); MFF Karlovy Vary – Cena divákov

píšu na IMDB

• Réžia: Matt Ross