OKHWAN NA CESTE ZA SLOBODOU

• Česko

filmový klub odporúča: kino Junior Levice
6.7. - streda o 19:00 hod. vstupné 2€ členovia fk ostatní 3,50€

Príbeh muža, ktorý na bicykli prekonáva hranice kontinentov i fyzických síl na svojej ceste za snom o zjednotenej Kórei. 10 rokov, 6 kontinentov, 192 krajín. Prekvapivo slovenský film.

Projekt mladého režiséra Mareka Mackoviča sa stal známym dlho pred dokončením, keď jeho zábery nakrútene s Okhwanom 24. júla 2010 v Nepále použil režisér Kevin Macdonald, ocenený Oscarom, v projekte Ridleyho Scotta Life in a Day, ktorý bol uvedený na prestížnom Sundance Film Festivale.

Marek Mackovič (1981)

Marek je spolurežisérom projektu Ridleyho Scotta Life In a Day. Od roku 2000 pracoval v mnohých oblastiach filmu. Ako spoluzakladateľ spoločnosti Filmpark vyprodukoval mnohé filmy a dokumenty do kina a televízie. Jeho snom je prinášať inšpirujúce a autentické príbehy. Okhwan na ceste za slobodou je jeho celovečerný režisérsky debut.

• Réžia: Marek Mackovič
  • Scenár: Marek Mackovič
  • Kamera: Martin Štrba
  • Strih: Marek Mackovič
  • Hrajú: Okhwan Yoon a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik >> OKHWAN NA CESTE ZA SLOBODOU