SEDEM STATOČNÝCH

o 16:30 hod. Súťaž krátkych filmov – ocenené filmy

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Legendárny western.

Dedina Ixcatlan trpí útokmi banditov, vedených neľútostným Calverom, ktorý jej obyvateľov každý rok pripraví o väčšinu úrody a zásob. Preto sa dedinčania rozhodnú nakúpiť v najbližšom mestečku zbrane a brániť sa. Chcú sa o svojom pláne poradiť s profesionálnym pištoľníkom Chrisom – ten ich nadchol bravúrnym kúskom, ktorého svedkami boli po príchode do mestečka. On im však poradí, aby si nekupovali drahé zbrane, s ktorými aj tak nevedia zaobchádzať, ale aby si radšej najali strelcov.

Sám sa tejto záležitosti ujme. Podarí sa mu získať šesť ďalších mužov a vydá sa s nimi do ohrozenej dediny. Hoci prvé stretnutie s Calverovými mužmi dopadne pre „siedmich statočných“ priaznivo, nevyspytateľná povaha dedinčanov situáciu celkom nečakane skomplikuje. – Film je remakom slávneho filmu Akiru Kurosawu Sedem samurajov z roku 1954.

• Réžia: John Sturges
  • Scenár: Walter Bernstein
  • Kamera: Charles Lang
  • Strih: Ferris Webster