JA, OLGA HEPNAROVÁ

MFFK Febiofest 2016

o 18:50 hod. FILMOVÝ TÝŽDENNÍK

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Príbeh mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila osem ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej podľa nej celý život ubližovala, a v roku 1975 ju ako poslednú ženu v Československu popravili.

Snímka je existenciálnou drámou Olgy Hepnarovej, príbehom osamelého človeka vymedzujúceho sa voči väčšinovej spoločnosti, príbehom, ktorý vyústi do tragédie a niet v ňom víťaza ani porazeného. Film ponúka pohľad na traumatický život aj čin titulnej hrdinky z určitého odstupu tak, aby sa emotívne neprikláňal na stranu Olgy Hepnarovej. Súčasne je aj drámou ľudí z jej okolia a jeho tvorcovia sa snažia nájsť príčiny jej strašného agresívneho aktu. Film na tohtoročnom MFF Berlín otváral sekciu Panoráma, v ktorej sa uvádzajú autorské filmy, určujúce nové smery v kinematografii.

{tab=O filme}
  • Réžia: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
  • Scenár: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
  • Kamera: Adam Sikora