AKCEPTÁCIA

akceptacia small

Jaroslav Matoušek

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Úchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier, v jedinečnom zážitkovom , dobrodružnom dokumentárnom filme. Ponorte sa a na vlastnej koži prežite snahu dvoch špičkových, medzinárodne ocenených slovenských reprezentantov Michala Maláka a Miroslava Leitnera pri pokuse zdolať nikdy neprekonaný historický rekord v krásnych, nečakaných exteriéroch iba zdanlivo známych veľhôr, v ktorých doposiaľ našlo smrť viac než 1125 ľudí.

Divoká krutosť prírody verzus súčasná technika a špeciálny tréning, osamotenosť, extatické vzrušenie , depresia a zmysel jednania, to sú odtiene jemne filozofujúceho dokumentu. Na vlastnej koži precítite situácie, po ktorých v hĺbke duše túžite, ale v skutočnosti sa ich obávate...

• Réžia: Jaroslav Matoušek
  • Scenár: Jaroslav Matoušek