EVA NOVÁ

• Česko

kino Junior Levice

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,-€ bez preukazu

Eva by urobila čokoľvek, aby znovu získala priazeň človeka, ktorého v živote ranila najviac – svojho syna. Eva je vyliečená alkoholička, ale pred rokmi bola známou herečkou.

Marko Škop
Marko Škop absolvoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK (1996) a dokumentárnu tvorbu na VŠMU (2001). Nakrútil dokumentárne filmy pre Slovenskú televíziu, televíziu Markíza a taliansku televíziu RAI. S Českou televíziou spolupracoval na filmoch Slávnosť osamelej palmy (2005), ktorý si na MFF o umení Bergamo odniesol Cenu Mura dOro a Iné svety (2006), ktoré získali Cenu divákov a Zvláštne uznanie poroty na MFF Karlove Vary, Holubicu za Talent na festivale dokumentárnych filmov Dok-Leipzig  a Slnko v sieti za najlepší dokumentárny film. V roku 2009 uviedol dokumentárny film Osadné. Ten sa dostal do výberu na IDFA Amsterdam, získal nomináciu na Griersonovu cenu na BFI London FF a odniesol si Cenu pre najlepší dokument na MFF Karlove Vary.  V roku 2013 režíroval 18 dielov chorvátskeho televízneho seriálu In Treatment ( Na terapiji). V roku 2015 uvádza do kín svoj prvý hraný film Eva Nová.

• Réžia: Marko Škop
  • Scenár: Marko Škop