ŽIŤ PRE VÁŠEŇ + víťazný film Febiofestu

ZIT PRE VASEN SK

Pavol Barabáš

filmový klub Otáznik - kino Junior Levice o 17:00 hod.
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

FEBIOFEST 2015

Dvaja priatelia sa vyberajú po stopách Wieslawa Stanislawskeho do tatranských stien v zimných podmienkach. V padajúcich lavínach i slnečných lúčoch nachádzajú Stanislawského odkaz: Ak robí človek niečo z hĺbky svojho srdca, robí to najlepšie.

Ak majú hory dušu, potom je obrovská... Pred 90-timi rokmi dokázal mladý študent dovtedy nepredstaviteľné. Wieslaw Stanislawski vyliezol v najväčších stenách slovenských Tatier nové, náročné cesty. Len s konopným lanom okolo pása, ale s nesmiernou vášňou a túžbou. Dvaja priatelia sa vybrali po jeho stopách do tatranských stien v zimných podmienkach. Spájajú jeho cesty a hory spájajú ich myšlienky. V padajúcich lavínach i slnečných lúčoch nachádzajú Stanislawského odkaz: Ak robí človek niečo z hĺbky svojho srdca, robí to najlepšie.

Pavol Barabáš
Autor širokej škály filmov o Vysokých Tatrách. Verejnosti je skôr známy tvorbou dobrodružných dokumentov. Nakrúcal v neprístupnej divočine, dravých riekach, na ľadových štítoch i hlbokých jaskyniach ďaleko od civilizácie. Rád vyhľadáva príbehy, v ktorých sa človek dostáva až za hranicu svojich možností. Priťahujú ho územia tibetského budhizmu, ale i prírodných ľudí ukrytých hlboko v džungli. Jeho filmy sú o tom, ako by sa človek mal správať k tejto Zemi.

• Réžia: Pavol Barabáš
  • Scenár: Pavol Barabáš
  • Kamera: Pavol Barabáš, Martin Grajciar, Max Reichel
  • Strih: Róbert Karovič