DRUHÝ BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD

John Madden

• USA
  • VB

filmový klub Otáznik - kino Junior Levice o 19:00 hod.
Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

FEBIOFEST 2015

Báječný hotel Marigold leží v indickom Jaipure a v predchádzajúcom filme sa stal útočiskom siedmych, trochu noblesných a trochu bláznivých britských penzistov, ktorých si zahrala elita britského herectva.
Teraz už je Báječný hotel Marigold plne obsadený stálymi hosťami a jeho manažérka Muriel (Maggie Smith) a aj majiteľ Sonny (Dev Patel) chcú svoje podnikanie rozšíriť. Majú totiž veľký sen, ktorý sa volá Druhý báječný hotel Marigold. Medzitým si ostatní členovia ich partie užívajú v Indii nielen znovuobjavenú chuť do života, ale aj nové priateľstvá a lásky. Evelyn a Douglas (Judi Dench a Bill Nighy) si každodenne lámu hlavu nad tím, kam ich asi zavedú ich spoločné raňajky, zatiaľ čo Norman a Carol (Ronald Pickup a Diana Hardcastle) sa už plavia po búrlivých vodách spoločného vzťahu. Madge (Celia Imrie) oslňuje hneď dvoch nápadníkov súčasne, ale má ťažkú voľbu, pretože obaja sú bohatí maharadžovia.

Sonnyho matka sa zase stáva múzou nového hotelového hosťa, spisovateľa Guye Chambersa (Richard Gere). A práve zbližovanie svojej matky s Gueyom nesie ťažko hotelier Sonny. Je totiž presvedčený, že tento záhadný spisovateľ je v skutočnosti tajným americkým hotelovým inšpektorom, ktorý prišiel vyhodnotiť kvalitu jeho hotelových služieb a môže ohroziť jeho plány so zapojením hotelov do celosvetovej siete. A aby sa toho nedialo málo, blíži sa jeho vlastná svadba so Sunainou. A poriadna indická svadba je oveľa viac komplikovanejším projektom ako vybudovanie nového hotela. Sonny zúfalo nezvláda ani jedno. Ešteže je obklopený britskými priateľmi, ktorí všetko riešia s nadhľadom, pretože ochudobniť divákov o svadobnú bodku, to by bol skoro zločin. Herec Bill Nighy podotýka: „Svadba je krásnym finále. Dodáva príbehu ľahký ironický nadhľad a naviac sme sa mohli zahrať na Bollywood. Je to radostné a slávnostné a dúfame, že to divákov nadchne.“

• Réžia: John Madden
  • Scenár: Ol Parker
  • Kamera: Ben Smithard
  • Hudba: Thomas Newman