NECH JE SVETLO

Nech je svetlo maly web

Marko Škop

• Česko

Príbeh otca,  ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Všetko sa zvrtne, keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka.

Read the full storyNECH JE SVETLO

UKRADNUTÝ ŠTÁT

us plakat maly

Zuzana Piussi

• Česko

Dramatické rozprávanie o novom type spoločenského zriadenia, v ktorom tradičné štátne štruktúry nahrádza mafia s oligarchiou.

Read the full storyUKRADNUTÝ ŠTÁT

MILOSŤ

Milost small

Jan Jakub Kolski

• Poľsko
  • Česko

Posledný film Jana Jakuba Kolského je dojímavým príbehom dvoch rodičov, ktorí sa snažia získať späť svoju dôstojnosť a rovnováhu v živote po tom, čo stratili syna.

Read the full storyMILOSŤ

PARAZIT

Parazit small

Joon Ho Bong

• Južná Kórea

Horúci oscarový víťaz sa objaví v kinách aj v špeciálnej režisérskej čierno-bielej verzii. Kórejský režisér Bong Joon-ho si tak splnil svoj dávny sen o čierno-bielom filme.
Film nám ukazuje stretnutie dvoch odlišných svetov v originálnej čiernej komédií.

Read the full storyPARAZIT

ĎALEKO OD REYKJAVÍKU

Daleko small

Grímur Hákonarson

• Island
  • Dánsko
  • Nemecko
  • Francúzsko

MFF-FEBIOFEST

Po smrti manžela sa farmárka Inga rozhodne začať nový život podľa vlastných predstáv a pustí sa do boja proti korupcii a nespravodlivosti v jej komunite na severe Islandu.  Dráma od režiséra slávnych Baranov Grímura Hákonarsona.

Read the full storyĎALEKO OD REYKJAVÍKU

PRE SAMU

forsama poster small

Waad al-Kateab, Edward Watts

• Sýria
  • Spojené kráľovstvo

MFF-FEBIOFEST

Film Pre Samu je intímnym a zároveň epickým príbehom vojny, rozpovedaným cez prizmu ženskej protagonistky. Je to ľúbostný list matky dcére. Waad al-Kateab opisuje svoj život počas piatich rokov neutíchajúcich konfliktov v sýrskom meste Aleppo.

Read the full storyPRE SAMU

ROCCA MENÍ SVET

Rocca small

Katja Benrath

• Nemecko

MFF-FEBIOFEST

Statočná, zábavná, jedinečná – taká je Rocca. Život neohrozenej a zábavnej jedenásťročnej Roccy je všetko, len nie obyčajný. Jej otec na ňu ako kozmonaut síce dozerá z výšin vesmíru, dole na Zemi však býva sama, len so svojou veveričkou.

Read the full storyROCCA MENÍ SVET

Podkategórie

program marec 2020 small

Členský preukaz FK? si možno zakúpiť v pokladni kina za 5,- €. Členské preukazy platia pre všetky filmové kluby na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku do konca kalendárneho roka 2020. Vstup na projekciu je možný aj bez členského preukazu.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Program FK Otáznik