Iné filmové akcie

• USA
  • Francúzsko

filmový klub odporúča: kino Junior Levice
31.1. - sobota o 17:30 hod.

... ALEBO NEČAKANÉ KÚZLO ĽAHOSTAJNOSTI
Čierna komédia oceňovaného režiséra Alejandra Iñárritu prináša príbeh herca Riggana Thomsona (Michael Keaton), ktorý sa v minulosti preslávil filmovou postavou kultového vtáčieho super hrdinu Birdmana, a teraz sa s vypätím síl snaží o svoj divadelný debut na Broadwayi. Riggan dúfa, že keď uspeje ako režisér a herec nového ambiciózneho predstavenia, oživí svoju upadajúcu kariéru.

V mnohých ohľadoch to je riskantný krok. Ale bývalý filmový super hrdina si robí veľké nádeje, že vďaka tomu konečne získa uznanie ako umelec a všetkým vrátane seba dokáže, že ešte nie je odpísaný. Premiéra sa pomaly blíži, keď sa predstaviteľ titulnej role v jeho hre behom skúšky za podivných okolností zraní a je potrebné ho urýchlene nahradiť. Na základe odporučenia hlavnej herečky Lesley (Naomi Watts) a na naliehanie Rigganovho najlepšieho priateľa a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakoniec neochotne príme Mikea Shinera (Edward Norton), krorý je úplnou neriadenou strelou. Mike je ale zárukou toho, že sa predstavenie vypredá a dosiahne chválu kritikov. Okrem samotných príprav na premiéru sa musí Riggan vysporiadať aj so svojou priateľkou a herečkou vo vedľajšej úlohe, Laurou (Andrea Riseborough), so svojou dcérou Sam (Emma Stone), ktorá sa vrátila z liečebne a teraz pre neho pracuje ako osobná asistentka, a taktiež s bývalou manželkou Sylviou (Amy Ryan), ktorá sa čas od času objaví v zákulisí.

PREČÍTATE SI NA IMDB

• Réžia: Alejandro González Iñárritu
  • Scenár: Alejandro Gonzáles Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo
  • Kamera: Emmanuel Lubezki