Iné filmové akcie

• Československo
  • Nemecko

1985

20.12. Sobota o 17:00 hod. a 21.12. Nedeľa o 10:00 hod.

Vianočné mestečko. Vstup voľný.

Budova obchodného domu POKROK (Bažant)

Rozprávka o starenke, ktorá sa starala o sneh a o Jakubovi, ktorý sa nebál smrti. Príbeh zachytávajúci odvekú túžbu človeka po šťastí, porozumení a láske, snahu prekonať ťažkosti a zvíťaziť nad smrťou. Pranieruje chamtivosť a túžbu po rýchlom zbohatnutí.

Na začiatku zachráni Pani Zima malého Jakubka z pazúrov smrti, pretože sa jej páči, že sa nebál ani samotnej zubatej. Vezme ho k sebe, aby jej pomáhal natriasať veľkú perinu, ktorou vyrába na zemi sneh. Cez neplechy, ktoré roztopašný chlapec pôsobí (napríklad chumelicu na púšti), mu čarovná Perinbaba rada pomáha aj potom, čo opustí jej sídlo vydá sa medzi ľudí, kam ho priťahuje láska ku krásnej Alžbetke. Než však budú môcť vystrojiť svadbu, čaká Jakuba aj Alžbetku ešte nejedno trápenie so zlou macochou a jej dcérou Dorou, tiež so smrťou, ktorá po Jakubovi stále túži.

• Réžia: Juraj Jakubisko
  • Scenár: Ľubomír Feldek, Juraj Jakubisko