Iné filmové akcie

• Nemecko
  • Nórsko
  • Švédsko

Vianočné mestečko. Vstup voľný.

Budova obchodného domu POKROK (Bažant)

Je Štedrý večer a niekoľko obyvateľov zasneženého nórskeho mestečka sa pripravuje na dôležitý okamih roka. Tradičné rodinné oslavy to ale práve nie sú: milenka pripravuje romantickú atmosféru pre svojho ženatého milenca; opustený manžel sa prezlečie za Santa Clausa, aby mohol stráviť chvíľu so svojimi deťmi; iný muž uprednostní prácu pred spoločným večerom so ženou. Chlapec zaľúbený do spolužiačky zaklame, len aby s ňou mohol byť o niečo dlhšie; milenci na úteku potrebujú pomoc cudzieho človeka a starý manželský pár prichádza o to najcennejšie, čo v živote mal.

Láska vo všetkých svojich aspektoch, fázach a veku je hlavnou témou šiesteho dlhometrážneho filmu jedného z najslávnejších nórskych režisérov súčasnosti. V snímke sa mieša humor a smútok, šťastie a beznádej, ale stale je v nej prítomná nádej a odpustenie.

2011 - nominácie na nórske filmové ceny Amanda v kategóriách najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Trond Fausa Aurvåg), kamera, zvukový dizajn (Petter Fladeby).

• Réžia: Bent Hamer
  • Scenár: Bent Hamer
  • Kamera: John Christian Rosenlund
  • Strih: Pål Gengenbach, Silje Nordseth
  • Hudba: John Erik Kaada
  • Hrajú: Trond Fausa Aurvåg (Paul), Fridtjof Såheim (Knut), Reidar Sørensen (Jordan), Nina Zanjani (Albánka), Nina Andresen-Borud (Karin), Ingunn Beate Øyen (Johanne), Igor Necemer (Srb), Sarah Bintu Sakor (Bintu), Morten Ilseng Risnes (Thomas), Tomas Norström (Kristen), Joachim Calmeyer (Simon), Cecile Mosli (Elise), Nadja Soukup (Goranova matka), Arianit Benisha (Goran), Kristine Rui Slettebakken (Tone) a ďalší.

Nachádzaš sa tu: Úvod >> Iné filmové akcie >> DOMOV NA VIANOCE