Iné filmové akcie

filmový klub odporúča:
kino Junior Levice

Vstupné: 2,-€ na preukaz FK, 3,50-€ bez preukazu

Dokumentárna roadmovie je o tom, ako sa dokáže zniesť osem ľudí z troch krajín, ktorí sa navzájom nepoznajú, ale strávia spoločne štyri mesiace v žltých „ponorkách“. Tentoraz na cestu vyrazili dva Trabanty, poľský Fiat a Jawa 250 z roku 1957. A vydali sa  v ústrety tomu najnáročnejšiemu, čo sa dá v Južnej Amerike nájsť - amazonský prales, päťtisícové priesmyky Ánd, púšte, či oceán.

Cestovateľ, filmár a novinár Dan Přibáň je autor dokumentárnych cestopisných filmov,  propagátor vedy a techniky a človek, ktorý prijíma veľké výzvy. S minimálnym technickým vybavením prešiel Trabantom Hodvábnu cestu, Afriku a Južnú Ameriku. Dokumentárna roadmovie Trabantom až na koniec sveta je o tom, ako sa dokáže zniesť osem ľudí z troch krajín, ktorí sa navzájom nepoznajú, ale strávia spoločne štyri mesiace v žltých „ponorkách“.  Potom ako precestoval Trabantom Afriku a nakrútil o tom nezávislý film sa Přibáň a jeho partia podujali na ešte náročnejšiu cestu. Prešli 21124 kilometrov naprieč Južnou Amerikou. Skupina cestovateľov pôvodne zložená z piatich Čechov sa rozšírila o Slováka Mareka Slobodníka a o dvoch Poliakov. Tentoraz na cestu vyrazili dva Trabanty, poľský Fiat a Jawa 250 z roku 1957. A vydali sa  v ústrety tomu najnáročnejšiemu, čo sa dá v Južnej Amerike nájsť - amazonský prales, päťtisícové priesmyky Ánd, púšte, či oceán. A keďže sa na tejto ceste novodobých dobrodruhov zúčastnili aj profesionálni kameramani, pripravili nám neuveriteľný vizuálny zážitok, ktorý vypredáva kinosály.

• Réžia: Dan Přibáň
  • Scenár: Dan Přibáň
  • Strih: Adam Brothánek
  • Hudba: Tatiana Miková, Wohnout