Iné filmové akcie

• Írsko

filmový klub odporúča:
kino Junior Levice
4.3. - utorok o 19:00 hod.
Vstupné: 3,50€

Po dokumente Perverzný sprievodca filmom (2006) sa Sophie Fiennes vrhá do ďalšej spolupráce so slovinským kontroverzným mysliteľom Slavojom Žižekom a kombináciou ich netradičných interpretácií filmu ako takého spoločne vytvárajú ďalšiu pozoruhodnú dokumentaristickú reflexiu spoločnosti, aby divákom poodkryli cestu do podstaty ideológie – snov, ktoré formujú naše kolektívne vedomie a konanie.

Ideológia a jej formovanie spoločnosti tvorí základ filozofickej práce Slavoja Žižku, vychádzajúceho z Freudovej psychoanalýzy, ktorá mu pomáha nazerať na svet a porozumieť mu netradičným spôsobom. A zdá sa, že práve rok 2012 bol ten najlepší čas na uverejnenie tohto filmu. Úvahami o filmoch, hudbe, histórii a súčasných spoločenských fenoménoch sa charizmatický Žižek a skúsená Fiennes dopracúvajú k definícii ideológie ako neustále sa meniacej umelo vytvorenej substancie, formujúcej všetky spoločnosti.
Tento mimoriadny dokument bol v roku 2012 uvedený v hlavnej súťažnej sekcii na MFF v Toronte a na BFI London Film Festival.

• Réžia: Sophie Fiennes
  • Scenár: Slavoj Žižek