Iné filmové akcie

• USA

filmový klub odporúča:

kino Junior Levice

23.2. - nedeľa o 20:00 hod.
Vstupné: 3,50€

Píše sa rok 1985. Elektrikár a príležitostný jazdec rodea Ron Woodroof sa od lekárov dozvedá, že má AIDS a že mu neostáva viac ako 30 dní života. Doktori si s dovtedy novou smrteľnou chorobou nevedia dať rady a tak Ronovi viac-menej dokážu poradiť jediné – pošlú ho domov zomrieť.

Ale Ron sa nevzdáva, púšťa sa do bitky o svoj život s lekármi, farmaceutickými firmami, úradníkmi a hľadá cestu ako prežiť.
Vyráža do Mexika, ale nehľadá tam drogového boss, hľadá alternatívne možnosti liečby AIDS a jeho šancou sa tak stáva medzinárodný čierny trh. A keďže nemá inú možnosť ani čo stratiť začne tieto lieky pašovať cez hranice do USA.
Zvláštneho spojenca nájde Ron v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, ktorý má rovnakú túžbu po živote aj rovnakú diagnózu. Našťastie Rayon zdieľa Ronovho podnikateľského ducha a tak spolu začnú hľadať cestu ako sa vyhnúť vládnym sankciám nemiereným proti predaju neschválených liekov. Nakoniec založia Dallas Buyers Club, ktorý funguje na princípe, v ktorom si chorí ľudia platia mesačné príspevky a za to získavajú prístup k zásobám nových a predovšetkým neoficiálnych liekov.
Takto vzniká komunita rovnako postihnutých a často zúfalých ľudí, ktorá sa rýchlo rozrastá a naberá na sile. Ron už nie je len pašerákom liekov, ale stáva sa bojovníkom za dôstojnosť, vzdelanie a spoločenské prijatie HIV pozitívnych ľudí. Tak vďaka svojej snahe prežiť  žije Ron naplno ako nikdy predtým, v čase keď už mal byť dávno mŕtvy. Film Klub poslednej nádeje je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

• Réžia: Jean-Marc Vallée
  • Scenár: Craig Borten & Melisa Wallack
  • Kamera: Yves Bélanger
  • Hrajú: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Denis O’Hare, Steve Zahn