Iné filmové akcie

• Česká republika

filmový klub odporúča:

kino Junior Levice

20.2. - štvrtok o 17:00 hod.
Vstupné: 3,50€

Ústrednou postavou filmu je charizmatický farár Marián Kuffa. Vo filme ho ale divák vidí skôr v zašpinených montérkach a sleduje drámu misie do prostredia biedy a beznádeje v zabudnutých rómskych osadách.

Miesto kázania sa Kuffa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Pomáhajú mu bývalí kriminálnici a alkoholici z komunity, ktorú pred 25 rokmi založil v Žakovciach. Film šokujúcim spôsobom odkrýva problémy, s ktorými rómska komunita zápasí.  Divák so zatajeným dychom sleduje  dramatické  mikropríbehy Rómov a sysifovský boj Kuffu s drsnou realitou: chce, aby  „jeho deti“ objavili svoje schopnosti, naučili sa nezávidieť si a pomáhať jeden druhému. Podarí sa mu to?

• Réžia: Ladislav Kaboš
  • Scenár: Ladislav Kaboš, Svatava Maria Kabošová