ANNETTE

Leos Carax

Francúzsko

2021

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks.Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

„Nemohli sme si želať krajšie stretnutie filmu a strieborného plátna,“ komentuje výber filmu umelecký riaditeľ festivalu v Cannes Thierry Frémaux.
Pre filmový a divácky svet na Slovensku je súčasné uvedenie diela s Cannes historickou udalosťou. Po tom, ako sa minulý rok zrušil festival v Cannes (prebiehala len jeho online verzia), kládli organizátori na otvárací film ešte väčší dôraz. Annette je filmom, na ktorý diváci po pandémii úpenlivo čakali. Každý film Leosa Caraxa je udalosťou a tento prišiel v pravý čas. Autormi scenára aj piesní je dvojica bratov Ron a Russell Mael, zakladatelia art-rockovej kapely Sparks (1971).

Annette Drama, Musical, Romance | 141min | September 3, 2021 (United Kingdom) 6.5
Director: Leos CaraxWriter: Ron Mael, Russell MaelStars: Adam Driver, Marion Cotillard, Simon HelbergSummary: Los Angeles, nowadays. Henry is a stand-up comedian with a fierce humor. Ann, an internationally renowned opera singer. Together, under the spotlight, they form a happy and glamorous couple. The birth of their first child, Annette, a mysterious girl with an exceptional destiny, will turn their lives upside down. —UGC Distribution

Henry McHenry
Ann Defrasnoux