Vstupné 5,-€ a 7,-€ bez preukazu FK. O 19:00 hod. v kine Junior Levice / 
r.Eva Victor, USA, 2025, 102 min. MP15+ / 
Agnes sa stalo niečo zlé. Ale život ide ďalej… aspoň pre všetkých okolo nej.
Vo svojom bolestne úprimnom a nežnom debute prináša scenáristka, režisérka a predstaviteľka hlavnej protagonistky Eva Victor výrazne
osobitý pohľad. Postavu doktorandky Agnes, z ktorej sa stáva vysokoškolská profesorka, zobrazuje s veľkou citlivosťou a emočnou hĺbkou. A to ako pred traumou, tak aj po nej. Film Sorry, Baby spája suchý sarkastický humor s filmovým jazykom zachytávajúcim izoláciu a zmätok. Vďaka nelineárnemu rozprávaniu a päťročnému časovému oblúku dokáže vystihnúť zložitosť, protirečenia, malé víťazstvá aj pády na ceste Agnes k uzdraveniu.
Sorry, baby distribuujeme spolu s krátkym predfilmom Štefánie Lovasovej Venuša v retrográde.
Režisérka účinkovala v televíznom seriáli Billions, ako režisérka debutovala nezávislým filmom Sorry, Baby (2025), v ktorom si zároveň zahrala hlavnú úlohu.
Originálny názov: Sorry, baby
Žáner: dráma
Rok výroby: 2025
Čas: 102 min.
Krajina: USA
Prístupnosť:
Jazyk: anglický s českými titulkami
Réžia: Eva Victor
Scenár: Eva Victor
Kamera: Mia Cioffi Henry
Strih: Alex O’Flinn, Randi Atkins
Hudba: Lia Ouyang Rusli
Hrajú: Eva Victor, Naomi Ackie, Lucas Hedges, John Carroll Lynch, Louis Cancelmi, Kelly McCormack
Festivaly a ocenenia:
MFF Sundance 2025 — Waldo salt screenwriting award
Cannes Film festival – zatvárací film sekcie
Director’s fortnight, nominácia na Audience
Award, Golden camera a Queer palm

