AŽ NA SEVERNÝ PÓL

• Francúzsko

filmový klub odporúča: kino Junior Levice
19.1. – štvrtok o 17:00 hod. vstupné 2€ členovia fk ostatní 4€

Pätnásťročná Saša je dcéra bohatých aristokratických rodičov v Rusku koncom 19. storočia. Sníva o ďalekom severe a smúti nad osudom svojho dedka Olukina, významného vedca a polárnika, ktorý sa doteraz nevrátil zo svojej poslednej expedície, na ktorej sa pokúsil dobyť severný pól. Olukin predal svoje poslanie výskumníka Saše, ale jej rodičia to neschvaľujú a už jej dohovárajú svadbu. Saša sa rozhodne vzoprieť svojmu osudu, utiecť z domu a nájsť svojho dedka…aj keby mala ísť až na severný pól.

• Réžia: Rémi Chayé
  • Strih: Benjamin Massoubre
  • Hudba: Jonathan Morali
  • Hrajú: Christa Théret