VÁBENIE VÝŠOK

vabenie vysok web FK

Pavol Barabáš

kino Junior Levice

História slovenského himalájskeho horolezectva pohľadom najstaršej generácie. Himaláje - najvyššie hory našej planéty. Pre niekoho len čísla v štatistike a miesto na mape. Pre iných náročné výzvy. Muž, ktorý stál ako prvý na Evereste, v tom má jasno: "Mierte vysoko, v ľahkom víťazstve je málo statočnosti." Víťazstvá a prehry však oddeľuje tenká čiara.

Read the full storyVÁBENIE VÝŠOK

PLECHOVÝ BUBIENOK (režisérsky zostrih)

plechovy bubienok web FK

Volker Schlöndorff

• Francúzsko
  • Nemecko

1979

PROJEKT 100 2017

Skvelá filmová adaptácia románu Güntera Grassa. Dej sa odohráva v rokoch 1899 - 1945 a sleduje osudy postáv na pozadí premien mesta Gdaňsk, ktorého genius loci sa stáva ďalším protagonistom.

Read the full storyPLECHOVÝ BUBIENOK (režisérsky zostrih)

KŘIŽÁČEK

Krizacek web FK

Václav Kadrnka

• Česko

PROJEKT 100 2017
kino Junior Levice

Chlapec Jeník utiekol z domu uchvátený rozprávaním o detských križiackych výpravách. Jeho otec, skutočný rytier, sa vydáva na cestu, aby ho našiel. Otcova výprava je cestou do jeho vlastného povedomia, v ktorom sa stretáva so svojím najväčším strachom.

Read the full storyKŘIŽÁČEK

Podkategórie